pondělí 6. června 2016

Máma lvice

Kočárky mě nikdy moc nebraly, miminka mě nedojímala, vypouklá těhotenská břicha mi připadala děsivá (ok, to se moc nezměnilo, teď jsou jen hezky děsivá). Bylo to to nezaměnitelné pouto mezi maminkou a děťátkem, co mě vždycky fascinovalo. Pokrevné zbratřování ve stylu Vinnetoua a Old Shetterhanda je sice stále cool, nerozlučnou parťačku si ale vlastnotělně vyrobit a porodit je prostě cooler :) 

Jaká máma ale jsem a budu je zatím ve hvězdách. Tak jsem je trochu vyzpovídala. Horoskopům samozřejmě nevěřím, na to jsem vychovaná příliš pragmaticky, ale jelikož mi většinou lichotí (části, které mi nelichotí, nejsou pravda), tak mě občas baví a dovoluju si je jako takovou aristokratickou libůstku. A co na mě coby maminku tedy říkají? 

Každý, kdo se octne v její sluneční záři, ucítí teplo. Lvi zřídkakdy vrhají stín. Jako matka bude své děti zahrnovat láskou a nezřízenou náklonností. (Hmm, nezřízená je dobré slovo:)) Nebude pro ni lehké vidět jejich chyby, ale když se jí to podaří, je přísná. Protože nesnese, aby se od ní něco považovalo za samozřejmost, bude trucovat v královském tichu, nedostane-li se jí od dětí příslušné vážnosti. Mnoho matek Lvů uplatňuje zvláštní způsob rozmazlování dětí, aniž by šetřily rákosku, což je docela rozpor, když se na tím zamyslíte. Bude si se svými potomky hrát a dlouze si s nimi povídat, ale také je naučí postavit se do pozoru jako vojáci, pěstovat vybrané způsoby a poslouchat starší. Zároveň je zde nebezpečí, že jim bude dávat příliš velké kapesné a podlehne žádostem o luxusní dárky. Svým způsobem se dá říci, že zachází se svými potomky jako s hýčkanými členy královské rodiny, které hluboce miluje, ale stejně tak očekává, že se na veřejnosti budou chovat s patřičnou noblesou. Bude nesmírně hrdá na jejich úspěchy a bůh chraň člověka, který by se pokusil jim ublížit nebo by je nespravedlivě soudil. Přesto je nebude moc hlídat. Je příliš nezávislá na to, aby nad nimi pořád stála. Povede svůj vlastní život a zpovzdálí bude svá mláďata sledovat. Mnohé ženy narozené ve Lvu jsou pracující matky, ale jejich dětem se málokdy nedostává pozornosti. Zpravidla tyto ženy dokážou skloubit mateřství se zaměstnáním do dokonalé rovnováhy. *femina.cz

Nesedí tohle na každou maminku? Nebo mě to opravdu tak dobře vystihuje, že mi to zní úplně přirozeně? Nebo mi to jen připomíná moji úžasňáckou maminku, která mi je tím nejlepším možným příkladem celý život a která právě teď tento horoskopický blaf čte se shovívavým matematicko-fyzikálním úsměvem na rtech? :)

Lvice a malá Kozorožka

Hvězdy jsou mi tedy nakloněny, uvidíme jak se projevím v praxi. Zatím, se skromností Lva, zářím.  

Žádné komentáře:

Okomentovat