úterý 26. září 2017

Podzimní Babetoviny

Slaměnky u DP


Babeťák nám v průběhu září zmizel za kopec (rozuměj Alpy a ještě kousek) na pracovní týden a domácí víkend, takže my s Babetkou jsme se jaly okupovat mou rodnou hroudu, samozřejmě k neskonalé blaženosti DP (domácích prarodičů). 

Peckoprd


Hned první den u DP slupla Babeta švestku i s peckou (rozrýpala jsem tři víte-co, než jsem ji našla), pak už se pecku naučila hlásit a fandila dědovi v plivu peckou do dálky. On ji ten náš děda učí samé lepší věci. 


Speciální teta


Jelikož z nás do týdne budou svatebčani, ladíme outfity a za tímto účelem navštěvujeme speciální tetu, u které se všichni vyslíkáme. Babeta je nadšená. Speciální teta nás pak obleče, chvilku nás ohrožuje armádou špendlíků a zase svleče. Naposledy oblíknout se musíme samy, v téhle fázi už nadšení Babety bohužel opadá. A protože je naše speciální teta děsně šikovná, budeme coby svatebčani kouzelní, všichni. 

Šampion


Aka náš nový byt - téma blogem naprosto přehlížené přesto reálně okupující většinu mého volného času. Je to těžké. Jako vždy si nejsem úplně jistá co vlastně chci, přestože přesně vím, co nechci. Aspoň mám kde začít. 

Chrup babetí


Těch zubů už je tam tolik, že je na čase mluvit o chrupu a o první návštěvě zubaře. Po týdnu s PP (přímořskými prarodiči) jsem objevila sedmý řezák a včera večer osmý. Čtyři stoličky už má dlouho, sakum prdum mi z toho vychází, že už jsme za půlkou :) 
Čtvrtky


Byli nebyli, jednou čtyři nerozluční kamarádi, kteří spolu prošli peklem... pardon, pubertou. Na všech to zanechalo trvalé (a naprosto legendární) následky. Starší, rozumnější (a celkově si přiznejme povedenější:)) polovina této čtveřice si letos připsala na krk třetí křížek. Mé drahé tři čtvrtky mi vyrazili dech dopolední oslavou v bunkru (kterou nám povolili rodiče), při které jsme předčítali z našich dětských supertajných dopisů, dostala jsem několik nádherných pohádkových knížek a plápolal u toho s láskou (a dvěma lahvemi rumu) pečený jednorožčí dort - třicet svíček je slušný táborák. Odpolední část oslavy pak byla vysoce kulturně obohacující... no a o té večerní bych radši pomlčela :) 


Žádné komentáře:

Okomentovat